خانه / اخبار اصفهان / اجتماعی / پلیس فتای اصفهان برای ویروس تلفن همراه هشدار داد
ویروس تلفن همراه
ویروس تلفن همراه

پلیس فتای اصفهان برای ویروس تلفن همراه هشدار داد

به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: این روزها بنا به شرایط خاصی که حاکم هست، بعضی از افراد درصدد سوء استفاده از این شرایط هستند و باید بیش از پیش دقت کنیم و اطرافیانمان را نیز آگاه کنیم.

وی افزود: این ویروس با عناوین مختلف از طریق پیامک به کاربران ارسال شده و از آنها درخواست می‌شود روی لینک ارسالی کلیک کنند و به این صورت به محض کلیک کردن بر روی لینک ارسالی تمام اطلاعات گوشی تلفن همراه آن کاربر پاک می‌شود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: ممکن است اپلیکیشن‌ها یا لینک‌هایی در گروه‌ها و یا کانال‌ها برای دور زدن فیلتر، لینک پراکسی، افزایش امکانات تلگرام و یا مسنجر جدید و … پیشنهاد شود اما برای پیشگیری از آسیب باید به نکاتی توجه کرد.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان روی لینک‌های ناشناس کلیک نکنید، راجع به هر اپلیکیشن قبل از نصب مطالعه کنید و یا از افراد مطلع سوال بپرسید، به هیچ عنوان فایل اپلیکیشن‌ها را از گروه‌ها، کانال‌ها و منابع غیر رسمی دانلود و نصب نکنید و برنامه‌ها را فقط از طریق پلی استور (play store) یا افراد متخصص مطمئن دریافت و نصب کنید.

سرهنگ مرتضوی گفت: اگر برنامه‌ای بر روی گوشی دارید که مشکوک هستید که از چه منبعی نصب شده پاک کنید و در صورت نیاز مجددا از پلی استور یا با راهنمایی افراد متخصص نصب کنید.

درباره ی رضا

همچنین ببینید

طوفان اصفهان

طوفان استان اصفهان را در برمی‌گیرد‌

حسن خدابخش درباره وضعیت هوا در استان اظهار داشت: سامانه‌ ناپایداری از امروز تا اواسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *