خانه / اخبار اصفهان / اجتماعی / تهدید میراث بزرگ اصفهان بر اثر خشکسالی
اثار اصفهان
اثار اصفهان

تهدید میراث بزرگ اصفهان بر اثر خشکسالی

به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، قدرت الله نوروزی عصر امروز در مراسم افتتاحیه فاز سوم خط یک قطار شهری اصفهان اظهار داشت: وحدت، انسجام و همراهی بخش‌های حکومت و دستگاه‌های تقنینی، اجرایی و قضایی آن چیزی است که باید به‌عنوان محور حرکت‌ها در کل کشور قرار بگیرد.

وی گفت: امیدواریم همه بتوانیم باهمت بالا، انسجام و وحدت در استان اصفهان حرکت پویای در این مدت گذشته آغازشده را با سرعت بیشتر ادامه دهیم.

شهردار اصفهان با اشاره به روند تکمیل قطار شهری اصفهان، گفت: شروع پروژه خط یک قطار شهری اصفهان از ۱۷ سال پیش آغاز شد و با چالش‌های مختلفی دست‌به‌گریبان بود البته عدم تخصیص‌ها مناسب در زمان‌هایی که می‌توانستیم باقیمت ارزان هم شهر را اداره کنیم و هم مترو را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه توسط مردانی غیرتمند به‌طور سه نوبت بدون تعطیلی در زیر زمین، شهری دیگر ساخته شد، خاطرنشان کرد: بر اساس قولی که داده شد در پایان سال گذشته قطار شهری به بهره‌برداری موقتی رسید؛ مترویی که ۲۰ کیلومتر مسیر دارد و اولین ایستگاه آن در شمال اصفهان و ایستگاه آخرین آن در جنوب در صفه قرار دارد.

نوروزی ایستگاه دروازه دولت را ایستگاه طلاقی دو خط یک و دو قطار شهری عنوان کرد و افزود: معاون اول رئیس‌جمهور برای خط دو قطار شهری قول کمک‌های ویژه داده است.

وی از جهانگیری درخواست کرد: زمینی در جنوب غربی دروازه شیراز به مساحت ۳ هکتار وجود دارد که دروازه ورودی شهر از طرف شیراز و شهرهایی همچون شهرضا و مبارکه است که حدود ۱۰ هزار خودرو از این مسیر تردد می‌کنند؛ نامه‌ای در این خصوص تهیه‌کرده‌ایم شما دستوری صادر کنید تا وزارت ورزش و سازمان ورزش این زمین را در اختیار شهرداری قرار دهد البته در مقابل آن زمین‌های ورزشی و فرهنگسرا را تهاتر کنیم و در اختیارشان قرار دهیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این محل به‌عنوان یک ورودی و منبع مالی برای خط ۳ مورداستفاده قرار بگیرد، گفت: محل‌های زیبایی تجاری، خدماتی، رفاهی و موارد دیگر مورداستفاده قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: همه ما معتقد هستیم اصفهان کلان‌شهر تاریخی و فرهنگی است که همه به آن افتخار می‌کنیم، این اصفهان می‌تواند به یک مرکز اقتصادی برای گردشگری ورد استفاده قرار گیرد.

نوروزی گفت: استدعا داریم که تلاش شود این میراث چند صدساله اصفهان به دلیل خشک شدن زاینده‌رود تخریب نشود؛ سه میراث بزرگ اصفهان یعنی چهل‌ستون، میدان نقش‌جهان و مسجد جامع میراث‌های ثبت‌شده در یونسکو است ولی امروز به دلیل خشک‌سالی مورد تهدید واقع‌شده است.

درباره ی رضا

همچنین ببینید

ویروس تلفن همراه

پلیس فتای اصفهان برای ویروس تلفن همراه هشدار داد

به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *